Пятница, 2024-05-17, 07:21 | RSS | Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход
Кошториси


Статті
Меню
Форма входа
Категории раздела
Стаття на тему [69]
Складання локальних кошторисів і розрахунків [6]
Складання об’єктних кошторисів і кошторисних розрахунків [3]
Складання зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва [9]
Складання договірної ціни [2]
Ресурсні елементні кошторисні норми України (РЕКН) [2]
Одиничні розцінки на будівельно-монтажні роботи [1]
Кошторисні ціни на будівельні матеріали [3]
Усереднені показники визначення загальновиробничих витрат [1]
Годинні тарифні ставки [1]
Укрупнені показники витрат для розроблення об’єктних кошторисів [1]
Показники для обчислення витрат на відведення ділянки під будівництво [1]
Теоретичні відомості [2]
офіційний документ [1]
Проектування [1]
Кошториси [10]
АВК-5 - Посібник [17]
Поиск
Друзья сайта
  • требования к проектной документации
  • Цікаве
    Главы и затраты, включаемые в сводный сметный расчет
    Договорная цена
    Затраты на зимнее удорожание
    Затраты по Главе 8. Временные здания и сооружения
    Мебель из ротанга для дачи
    Сводный сметный расчет стоимости строительства
    Порядок составления объектных смет ОС
    Порядок учета стоимости оборудования в составе инвесторской документации
    Затраты по сборке и размещению немонтируемого оборудования, мебели и инвентаря
    Локальная смета на приобретение оборудования (типовая форма № 5)
    Статистика

    Поиск

    Главная » Статьи » Стаття на тему

    В категории материалов: 69
    Показано материалов: 31-40
    Страницы: « 1 2 3 4 5 6 7 »

    Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
    При розрахунках між замовником і підрядником, і при складанні кошторисної документації необхідно користуватися нормами, наведеними в таблиці 4 розділу I Збірника НДЗ-84. При цьому слід мати на увазі, що:
    Стаття на тему | Просмотров: 1422 | Дата: 2011-01-29 | Комментарии (0)

    Як вже згадувалося вище, норми розділу II Збірника НДЗ-84 повинні застосовуватися в основному для розрахунків генпідрядників з субпідрядниками.
    Проте, багато генпідрядників з метою спрощення розрахунків витрат з подорожчання робіт у
    зимовий час з субпідрядними організаціями, керуються не нормами розділу II
    Збірника НДЗ-84, а нормами розділу цього Збірника, переводячи розрахунки на подорожчання робіт в
    зимовий час з субпідрядними організаціями на цілорічну основу.
    Стаття на тему | Просмотров: 1676 | Дата: 2011-01-29 | Комментарии (0)

    Генпідрядник крім подорожчання виконуваних безпосередньо їм робіт, несе витрати, пов'язані з подорожчанням робіт у зимовий час, які його субпідрядники, як правило, не несуть. Це всі витрати загального характеру, в першу чергу-витрати з опалення будівель і з очищення території від снігу. Субпідрядники цих витрат, як правило, не несуть, але при цьому звичайно претендують на те, щоб компенсувати свої витрати з зимового подорожчання за нормами, встановленими для генпідрядників - за нормами розділу 1 Збірника НДЗ-84. Це невірно. Але, оскільки так легше (розрахунки за нормами розділу II Збірника НДЗ-84 більш трудомісткі), генпідрядник, керуючись лише цим, погоджується розраховуватися з субпідрядником за нормами розділу I. І втрачає на цьому.
    Стаття на тему | Просмотров: 2236 | Дата: 2011-01-29 | Комментарии (1)

    Вартість 1 Г кал теплової енергії множиться на потрібну кількість теплової енергії на 1000 м3, на будівельний об'єм будівлі і на тривалість додаткової періоду (понад встановлений опалювального періоду) в місяцях. На отриманий таким чином результат нараховуються накладні витрати і планові накопичення. Витрати на тимчасове опалення поза межами встановленого опалювального періоду у зведеному кошторисі включаються в графи 4 і 8 глави 9 зведених кошторисних розрахунків і кошторисів, понад витрат на подорожчання робіт у зимовий час, що визначаються за нормами розділів 1 і 2 Збірника НДЗ-84.
    Стаття на тему | Просмотров: 1299 | Дата: 2011-01-30 | Комментарии (0)

    Під терміном "снігоборотьби" маються на увазі роботи з ліквідації снігових заметів, викликаних стихійними явищами (заметіль, буран, заметіль) і підтверджених довідками гідрометеорологічної служби.
    Розрахунки замовника з підрядною організацією за виконаний обсяг робіт з снігоборотьби слід проводити на підставі одиничних розцінок, складених за табл. 1-101 елементних кошторисних норм Збірника 1 "Земляні роботи".
    Стаття на тему | Просмотров: 1077 | Дата: 2011-01-30 | Комментарии (0)

    Перевезення може здійснюватися власним або орендованим транспортом. Засоби визначаються кошторисним розрахунком на підставі розділу проекту "Організація будівництва". При визначенні витрат на перевезення працівників автотранспортом до місця роботи і назад необхідно враховувати наступне:
    Стаття на тему | Просмотров: 1036 | Дата: 2011-01-30 | Комментарии (0)

    Організація робіт на будівництвах вахтовим методом допускається за погодженням замовника і підрядника - з позабюджетних будівництвах, а по будівництвах федерального бюджету Росії, по будівництвах, що фінансуються з регіонального бюджету - у порядку, встановленому органами регіонального управління. При цьому організація робіт на будівництвах вахтовим методом як правило здійснюється у випадках, коли на поїздку від місця знаходження організації до місця роботи і назад працівникам потрібно щодня витрачати більше трьох годин.
    Стаття на тему | Просмотров: 1308 | Дата: 2011-01-30 | Комментарии (0)

    У колишні часи кошти на ці цілі дозволялося включати до зведені кошторисні розрахунки лише по великих і особливо великим будівництвах і тільки з дозволу Уряду - Ради міністрів СРСР або вже в крайньому випадку - Держбуду СРСР.

    Згодом, на початку 1990-х років Держбуд СРСР дав роз'яснення, що для включення даних витрат у кошторисну документацію особливих дозволів не потрібно, достатньо згоди замовника або його міністерства.

    Стаття на тему | Просмотров: 876 | Дата: 2011-02-02 | Комментарии (0)

    Заявка на бланку заявника на ім'я керівника ОС на проведення сертифікації електроустановки будівлі або на ім'я начальника інспекції при "рядовому допуск". I. Технічна документація

    1. Робочий проект зі штампом (написом) «виконавчий», завірений підписом гол. інженера і печаткою підприємства-забудовника, включає:
    Стаття на тему | Просмотров: 4848 | Дата: 2011-02-02 | Комментарии (0)

    Органи Держенергонагляду вимагають від організацій замовників, щоб на підставі перелічених вище документів спеціалізованими організаціями було перевірено всі електричне господарство, змонтоване у споруджуваному будинку, всі, до останньої розетки повинно бути перевірено на надійність роботи і на безпеку в експлуатації. Всі відхилення від стандартів та інших нормативних
    вимог повідомляються замовнику, який в свою чергу вимагає від організації, яка виконала електромонажние роботи, виправити все, що було зроблено не так. Отже, експертиза енергоустановок - це не пусконалагоджувальні роботи, а всього лише експертиза. Після того, як організація, що виконала електромонтажні роботи, все виправить, ці спеціалізовані організації вдруге все перевіряють і, переконавшись що на цей раз виконано все правильно, підписують замовнику відповідні документи. Звичайно, можна все здати і з першого разу, так теж буває.
    Все перераховане вище і називається експертизою енергоустановок. При цьому під поняттям енергоустановка слід розуміти те, що здається органам Держенергонагляду. Здається в експлуатацію житловий будинок, значить під поняттям "енергоустановка" слід розуміти всі електрогосподарство житлового будинку, здається насосна станція - під поняття "енергоустановка" потрапляє все енергогосподарство станції, здається котельня і під поняття "енергоустановка" потрапляє електрогосподарство котельні і т.д. Неважко зробити висновок, що при такій термінології виходить, що одна "енергоустановка" не ідентична інший "енергоустановки", всі вони різні. Більш того слід звернути увагу ще на одну особливість. Уявімо собі, що здається в експлуатацію житловий будинок і електрогосподарство цього житлового будинку пред'являється на перевірку під терміном "енергоустановка". Все перевірено, все добре, все прийнято, будинок заселений. А через деякий час хтось із мешканців вирішив переобладнати свою квартиру. Поставив ванну - "джакузі", кондиціонер, посудомийну машину, сушарку і т.д., словом енергоспоживання різко зросла, але він правильно все оформив, отримав всі техумови, замовив проект на своє нове енергогосподарство (як правило - у складі проекту на ремонт квартири ), погодив свій проект, вибрав тлумачного, грамотного підрядника, уклав з ним договір, підрядник зробив всі роботи як треба. Ось тепер час експертизи енергоустановки під поняттям енергоустановка слід розуміти не енергогосподарство всього будинку, а енергогосподарство цієї окремої квартири в якій виконувалися роботи.
    Слід зазначити, що наявність сертифікату - дозволу на проведення електричних вимірювань не дає підстави вважати, що організація, що має сертифікат на проведення електричних вимірювань може виконувати роботи з експертизи енергоустановок. Це не так. Організацій, що мають сертифікат на проведення електричних вимірювань-тисячі, організацій, що мають сертифікат на експертизу енергоустановок-одиниці.
    Організація, що проводила експертизу енергоустановок може виконати і роботу із сертифікації цих енергоустановок за додаткову оплату, тобто підготувати і видати замовнику відповідний сертифікат на його енергоустановку.
    Ось тут і з'являється деяка плутанина в поняттях. Справа в тому, що сертифікація енергоустановок житлових і громадських будівель не обов'язкова і проводиться за бажанням замовника на добровільній основі.
    І деякі замовники, керуючись цим, щиро вважають, що оскільки сертифікація енергоустановок не обов'язкова, то, отже, не обов'язкова і сама експертиза енергоустановок. Експертиза енергоустановок суворо обов'язкове, тільки в одному випадку сертифікат енергоустановки не готується і замовнику не видається, а просто підписуються замовнику відповідні папери, що його енергоустановка пройшла експертизу, а в іншому випадку крім цих паперів, про те, що експертиза енергоустановки виконана і все нормально, видається ще й сертифікат на цю установку.
    Але якщо необхідно виконати роботи з експертизи енергоустановки, значить за цю роботу замовник повинен заплатити. Але якщо замовник вимушений оплачувати ту чи іншу роботу, ці його витрати мають бути включені до кошторисної документації, а саме, до глави 9 зведених кошторисних розрахунків і кошторисів. Туди ж включаються і витрати по сертифікації енергоустановок якщо замовник забажає, щоб йому провели таку сертифікацію. Отже, замовник може зекономити на витратах з сертифікації енергоустановок, але ніяк не може заощадити на витратах на експертизу енергоустановок. І ці витрати повинні включатися до глави 9 зведених кошторисних розрахунків і кошторисів як по об'єктах, що фінансуються з позабюджетних джерел, так і по об'єктах бюджетного фінансування, оскільки і експертиза енергоустановок та їх сертифікація проводиться на всіх об'єктах незалежно від джерел фінансування.
    Розмір витрат визначається на основі розрахунків і узгоджується між замовником і організацією, що виконує роботи з експертизи енергоустановок та їх сертифікації. По житловому 105-квартирного будинку, приміром, побудованому в Санкт-Петербурзі, витрати склали (за станом на 01.01.2000 року):
    -З експертизи енергоустановок-порядку 51,0 тис. руб. -По сертифікації енергоустановок-6428 руб.
    Як вже говорилося вище під поняттям "енергоустановка" слід розуміти енергогосподарство здається в експлуатацію об'єкта. А об'єкти різні, виходить, що енергоустановка енергоустановки ворожнечу і, отже, і витрати по експертизі енергоустановок будуть різними, вони визначаються в кожному конкретному випадку окремо на підставі розрахунку, якихось єдиних критеріїв, на основі, наприклад, потужності енергоустановки в кіловатах, немає, вони поки не розроблені, оскільки в розрахунках враховується не тільки потужність, але і складність встановлюваного електрообладнання тощо Але при визначенні вартості сертифікації енергоустановок, тобто там, де справа зводиться лише до підготовки
    Дані, наведені в таблиці теж дано по Санкт-Петербургу, для інших регіонів ціни можуть бути іншими. Але порядок цифр може дати уявлення про розміри витрат.
    Відділи сертифікації як правило створюються при органах Держенергонагляду.
    Як правило, вартість робіт з сертифікації енергоустановок становить 1/8-1/12 від вартості робіт з експертизи енергоустановок, тому при необхідності визначення вартості будівництва на ранній стадії, коли багато проектні рішення ще не опрацьовані, можна керуватися цим співвідношенням.
    І тут замовникам слід звернути увагу, що якщо вже йому належить витратитися на експертизу енергоустановки, то може бути є сенс викласти малу дещицю від цього і передбачити витрати на сертифікацію енергоустановки. Адже за наявності сертифіката енергоустановки йому, замовнику, буде легше вирішувати питання з органами Держенергонагляду в процесі експлуатації об'єкта.
    Слід зазначити, що порядок встановлений в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області ідентичний порядку, встановленому в Москві і в інших регіонах, оскільки цей поіядок встановлений на основі інструкції Міністерства палива та енергетики Російської Федерації від 6.07.99 № 32-01-08/97 про порядок допуску в експлуатацію нових і реконструйованих енергоустановок, затвердженої заступником міністра палива і енергетики Російської Федерації Ю. М. Корсуном.
    Стаття на тему | Просмотров: 1195 | Дата: 2011-02-02 | Комментарии (0)

    © Pa4o's 2009-2024