Пятница, 2024-05-17, 12:32 | RSS | Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход
Кошториси


Статті
Меню
Форма входа
Категории раздела
Стаття на тему [69]
Складання локальних кошторисів і розрахунків [6]
Складання об’єктних кошторисів і кошторисних розрахунків [3]
Складання зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва [9]
Складання договірної ціни [2]
Ресурсні елементні кошторисні норми України (РЕКН) [2]
Одиничні розцінки на будівельно-монтажні роботи [1]
Кошторисні ціни на будівельні матеріали [3]
Усереднені показники визначення загальновиробничих витрат [1]
Годинні тарифні ставки [1]
Укрупнені показники витрат для розроблення об’єктних кошторисів [1]
Показники для обчислення витрат на відведення ділянки під будівництво [1]
Теоретичні відомості [2]
офіційний документ [1]
Проектування [1]
Кошториси [10]
АВК-5 - Посібник [17]
Поиск
Друзья сайта
  • требования к проектной документации
  • Цікаве
    Главы и затраты, включаемые в сводный сметный расчет
    Договорная цена
    Затраты на зимнее удорожание
    Затраты по Главе 8. Временные здания и сооружения
    Мебель из ротанга для дачи
    Сводный сметный расчет стоимости строительства
    Порядок составления объектных смет ОС
    Порядок учета стоимости оборудования в составе инвесторской документации
    Затраты по сборке и размещению немонтируемого оборудования, мебели и инвентаря
    Локальная смета на приобретение оборудования (типовая форма № 5)
    Статистика

    Поиск

    Главная » Статьи » Стаття на тему

    РЕЗЕРВ КОШТІВ НА НЕПЕРЕДБАЧЕНІ РОБОТИ І ВИТРАТИ
    Відповідно до пункту 3.5.9.1 "Методичних вказівок з визначення вартості будівельної продукції на території Російської Федерації МДС (81-1.99)", в зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва включається резерв коштів на непередбачені роботи і витрати, призначений для відшкодування вартості робіт та витрат, потреба в яких виникає в процесі розробки робочої документації або в ході будівництва в результаті уточнення проектних рішень або умов будівництва по об'єктах (видам робіт), передбаченим у затвердженому проекті.
    Резерв визначається від підсумку глав 1-12 у розмірі не більше 2% для об'єктів соціальної сфери і не більше 3% - для об'єктів виробничого призначення.

    За унікальним і особливо складних об'єктах будівництва розмір коштів на непередбачені роботи і витрати може бути збільшений в кожному конкретному випадку за узгодженням з Держбудом Росії.

    Частина резерву коштів на непередбачені роботи і витрати, передбаченого у зведеному кошторисному розрахунку, у розмірі, погодженому замовником і підрядником, може включатися до складу твердої договірної ціни на будівельну продукцію.

    При виробництві розрахунків між замовником і підрядником за фактично виконані обсяги робіт ця частина резерву підряднику не передається, а залишається у розпорядженні замовника.

    Слід зазначити, що в кошторисно-нормативній базі як 1984 року, так і 1991 року граничний розмір коштів на непередбачені роботи і витрати був істотно вище - до 10%.
    І хоча в даному пункті "Методичних вказівок з визначення вартості будівельної продукції на території Російської Федерації МДС (81-1.99)" обумовлена можливість збільшення граничного розміру коштів на непередбачені роботи і витрати, але лише за унікальним і особливо складних об'єктах, та й то тільки за погодженням з Держбудом Росії в кожному конкретному випадку.

    Здається, що встановлений порядок може призвести до різкого збільшення кількості об'єктів і будівництв, що фінансуються з бюджету, представлених на перезатвердження і на це завжди будуть знаходитися поважні причини, оскільки далеко не завжди вартість будівництва підприємств, будівель і споруд можна визначити з точністю до 2-3 пунктів.
    Якщо взяти матеріали американської кошторисної фірми "Міш" (у перекладі фірми "Ко-інвест", Москва), то там сказано, що кошторис є не що інше, як унікальна здогад. Але здогадатися з точністю до 2 - 3 відсотків вдається далеко не завжди. І не випадково в матеріалах тієї ж фірми "Мінз" точність рахунку при визначенні вартості будівництва на різних стадіях дається від 30% до 5%. 30% - при експертному визначенні вартості будівництва, яке робиться приблизно за 1 годину, 5% - при визначенні вартості будівництва на основі кошторисів до робочих креслень, на яке визначено термін три тижні.

    Бог з ними, з американцями. Але ж і у нас порядок перш був приблизно такий же. На об'єкти типового житлового будівництва розмір коштів на непередбачені роботи і витрати становив 2%, тобто стільки ж, скільки і зараз. Але вже по об'єктах житлово-цивільного будівництва, що зводиться, за індивідуальними проектами розмір коштів на непередбачені роботи і витрати склав вже 3% і навіть 5%, а з особливо складним і унікальним об'єктам будівництва - 10%.

    Категория: Стаття на тему | Добавил: ZIDAN (2011-02-08)
    Просмотров: 1488 | Теги: резерв Рейтинг: 0.0/ 5 из 0 |
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *:
    © Pa4o's 2009-2024