Суббота, 2024-04-20, 08:18 | RSS | Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход
Кошториси


Меню
Форма входа
Категории раздела
Новини [24]
Цікаві нововведення [3]
Економічний аналіз [4]
Обзор [1]
Статті [11]
Будівництво [5]
Поиск
Друзья сайта
  • Словарик для строителя
  • Цікаве
    Главы и затраты, включаемые в сводный сметный расчет
    Договорная цена
    Затраты на зимнее удорожание
    Затраты по Главе 8. Временные здания и сооружения
    Мебель из ротанга для дачи
    Сводный сметный расчет стоимости строительства
    Порядок составления объектных смет ОС
    Порядок учета стоимости оборудования в составе инвесторской документации
    Затраты по сборке и размещению немонтируемого оборудования, мебели и инвентаря
    Локальная смета на приобретение оборудования (типовая форма № 5)
    Статистика

    Поиск

     › 
     › 
     › 
    Аналіз фінансової стійкості


    Аналіз фінансової стійкості
    00:00

    Показники структури капіталу або фінансової стійкості характеризують ступінь захищеності інтересів кредиторів і інвесторів, що мають довгострокові вкладення в підприємство. До них відносять: коефіцієнт автономії, коефіцієнт концентрації залученого капіталу, співвідношення власних і позикових коштів, коефіцієнт довгострокового залучення позикових коштів, коефіцієнт забезпеченості оборотних коштів та інші.

    Далі наведений порядок розрахунку цих показників:
    Коефіцієнт економічної незалежності (коефіцієнт автономії або коефіцієнт концентрації власного капіталу). Цей коефіцієнт показує, яка частина власних коштів формує активи підприємства. Його оптимальне значення ≥0,5. Він обчислюється за балансом шляхом відношення власних коштів до валюти балансу.
    Коефіцієнт концентрації залученого капіталу. Він показує частку залучених коштів у формуванні активів. Його оптимальне значення <0,5.
    Коефіцієнт фінансової залежності. Він обчислюється шляхом відношення валюти балансу до власних коштів.Його оптимальне значення <2.
    Коефіцієнт фінансування. Він обчислюється за балансом шляхом відношення власних коштів до позикових коштів. Його оптимальне значення >1. Та показує, скільки власних коштів підприємства припадає на 1 гривню позикових коштів.
    Коефіцієнт заборгованості (коефіцієнт співвідношення поточних позикових коштів і власних коштів) має оптимальне значення <1. Він показує, скільки позикових коштів залучає підприємство для фінансування поточної діяльності на 1 гривню власних.
    Коефіцієнт довгострокового залучення позикових коштів обчислюється, як питома вага довгострокових позикових коштів у системі при визначенні загальної суми довгострокового позикового капіталу.

    При аналізі довгострокових залучених джерел фінансування варто враховувати, що перевищення їх розміру над сумою власного оборотного капіталу означає використання підприємством частини довгострокових позик на фінансування поточних операцій.

    Коефіцієнт забезпеченості запасів. Він обчислюється шляхом відношення власних обігових засобів до матеріальних обігових засобів. Його оптимальне значення ≥0,8. Цей коефіцієнт показує, яка частка матеріальних обігових засобів фінансується за рахунок власного обігового капіталу.
    Коефіцієнт забезпеченості обігових засобів. Це відношення власних обігових засобів до вартості всіх обігових засобів, оптимальне значення склада для цього коефіцієнта ≥0,5. Цей коефіцієнт показує, яка частка власних коштів підприємства вкладена в обіговий капітал.
    Коефіцієнт маневреності. Його визначають як відношення власних обігових засобів до власних засобів. Його оптимальне значення >0,5. Цей коефіцієнт показує, яка частка власного капіталу підприємства вкладена в обігові засоби.
    Коефіцієнт короткострокової заборгованості виражає частку поточних зобов'язань підприємства в загальній сумі зобов'язань

    Остаточний висновок про фінансовий стан підприємства дається на підставі розрахунку узагальнюючих показників фінансової стійкості.

    В деяких випадках при аналізі фінансової діяльності кошторисної фірми також можна провести експрес-аналіз фінансового стану

    Категория: Економічний аналіз | Просмотров: 3100 | | Теги: фінансова стійкість, економічний аналіз Рейтинг: 0.0/ 5 из 0 |
    © Pa4o's 2009-2024